شماره تلفن02532930808
آدرس ایمیلmrzanboordar@gmail.com
فروشگاه عسل آقای زنبوردار
No products in the cart.

تقویت سیستم ایمنی بدن با عسل؛ رازی که به شما گفته نشده‌است!

تقویت سیستم ایمنی بدن با عسل برای خانواده

آنچه در این مقاله می‌خوانید

همین حالا، در همین مقاله رازی را افشا خواهیم کرد که سازندگان داروهای شیمیایی دوست ندارند شما بدانید. البته که این موضوع قبلا راز نبوده و اساتید کهن ما همچون ابوعلی سینا و… آن را در جامعه رواج می‌دادند. اما با گسترش بازار دارو، مافیاهای داروسازی سعی در پنهان کردن این حقیقت داشتند و موفق شدند. امروز در این مقاله پرده از روشی که توسط اساطیر پزشکی ایران و یونان و مصر استفاده می‌شد، برداشته خواهد شد: تقویت سیستم ایمنی بدن با عسل.

اساطیر چه می‌گویند؟

بیایید چند نقل و قول را در مورد عسل با یکدیگر بخوانیم. این نقل و قول‌ها را محمد رسول دریایی در کتاب خود به نام “مجعزات درمانی عسل و انگبین‌ها” از منابع معتبری مانند “مخزن الادویه – عقیلی” و “قانون – ابوعلی سینا” آورده است.

  • جالینوس:

«هيچ چيز بهتر از عسل نيست در نفع از براى بدن و علاج اكثر امراض.»

  • ابن سینا:

«عسل، زداينده است، دهانه‌ى رگ‌ها را باز مى‌كند، رطوبت‌ها را از بين مى‌برد، رطوبت‌ها را از ژرفاى بدن بيرون مى‌كشد، لكه‌هاى سياه چهره را حتىٰ اگر كهنه باشد از بين مى‌برد، زخم‌هاى تازه را به هم آرد، نم چشم را از بين مى‌برد، اشتها برانگيزد، توان بخش معده است، عسل پخته بسيار تغذيه‌دهنده است و پادزهر افيون‌خوردگى و نيش حشرات موذى، سگ‌هار و قارچ سمّى است. كسى كه سم خورده عسل بخورد قى مى‌كند و اثر سم خنثى مى‌شود.»

عسل خام و طبیعی

منظور آقای زنبوردار، عسل طبیعی است

مصرف عسل راهی مطمئن و تضمینی در جهت تقویت سیستم ایمنی کودکان و بزرگسالان است. اما به هرحال برای کودکان زیر 12 ماه توصیه نمی‌شود. بیایید مقاله را با این موضوع شروع کنیم که منظور ما از عسل دقیقا چیست. ما درمورد هر چیزی که در فروشگاه به عنوان عسل فروخته می‌شود حرف نمی‌زنیم. ابن سینا در قانون می‌‎فرماید: «عسل بسيار خوب آن است كه كاملاً شيرين‌مزه، خوش‌بوى و بويش مايل به بوى تندمزه، رنگش به سرخى بزند، پرمايه باشد نه رقيق. چنان به هم متصل باشد كه در حال ريزش از هم نگسلد.»

برخی شرکت‌ها و کمپانی‌ها برای دادن زیبایی ظاهری به عسل آن را تا 160 درجه فارنهایت حرارت می‌دهند و سپس آن را با فشار بسیار زیادی از فیلتر عبور می‌دهند تا مواد داخل آن را جدا کنند. آنها می‌خواهند در نهایت مایع غلیظ طلایی رنگ شفاف و زیبایی را به قفسه فروشگاه‌ها بفرستند که بله، نام آنها عسل است. اما از عسل بودن فقط نام و شیرینی آن را با خود به همراه دارند.

با اینکه عسل‌های پاستوریزه کمی زیبا، شفاف و مثلا تمیز هستند؛ اما انجام چنین پروسه‌هایی هر چه ماده مغذی در عسل وجود دارد را از بین می‌برد. از جمله گرده، بره موم، آنزیم‌ها ویتامین‌ها و مواد معدنی.

وقتی پای تقویت سیستم ایمنی در میان است، ما در مورد عسلی طبیعی حرف می‌زنیم که چنین بلاهایی بر سر آن نیامده باشد. درضمن وقتی ما عسل واقعی پاستوریزه را اینگونه رد می‌کنیم، تکلیف عسل‌های 10 هزار تومانی (شکرهای آب شده) به خودی خود روشن می‌شود.

اما در مورد عسل طبیعی یا همان عسل خام، رابطه آن با یک زندگی سالم مانند رابطه خورشید و تابستان است.

خرید عسل از زنبوردار - بدون واسطه

آیا تقویت سیستم ایمنی بدن با عسل طبیعی ممکن است؟

بدون هیچ شکی بله. عسل طبیعی برای شما بسیار بهتر است از عسل‌هایی که پروسه‌های پاستوریزاسیون و فیلتراسیون را پشت سر گذاشته‌اند. تنها هشدار موجود درباره استفاده از عسل خام، این است که نباید کودکان زیر 12 ماه آن را مصرف کنند. برای دیگر افراد، میل کردن هر روز 1 قاشق غذاخوری عسل طبیعی، تضمین کننده تقویت سیستم ایمنی و داشتن یک زندگی سالم است.

دکتر مهمت اوز، جراح، نویسنده و مجری ترکیه‌ای-آمریکایی است. او می‌گوید مواد شیمیایی موجود در گیاهان که ما دریافت می‌کنیم (فیتونوترینت‌ها) ویژگی‌های سودمندی دارند که در تقویت سیستم ایمنی و مبارزه با بیماری‌ها بسیار اهمیت دارند.

یکی از راه‌هایی که عسل سیستم ایمنی ما را تقویت می‌کند، رساندن آنتی‌اکسیدان به بدن است. رژیم غذایی کم ارزش، استرس، دخانیات و الکل می‌توانند بدن را وادار به تولید مولکول‌های واکنش‌گری به نام اکسیدان کنند. این اکسیدان‌ها به سلول‌های ایمنی حمله و در نتیجه، به رها شدن رادیکال‌های آزاد کمک می‌کنند. نتیجه حضور رادیکال‌های آزاد، آسیب سلولی و نهایتا بیماری است.

در تقویت سیستم ایمنی بدن با عسل، آنتی اکسیدان‌ها روند فعالیت اکسیدان‌ها را کند یا متوقف می‌کنند. عسل طبیعی حداقل 16 نوع آنتی اکسیدان شناخته شده در خود دارد که رادیکال‌های آزاد را جستجو می‌کنند، آنها را مورد هدف قرار داده و در نهایت نابود می‌سازند.

اکسیداتیو استرس

خاصیت آنتی اکسیدانی عسل

همانطور که گفته شد، عسل طبیعی حاوی 16 ترکیب شیمیایی گیاهی است که به عنوان آنتی‌اکسیدان شناخته می‌شوند. برخی از عسل‌ها مانند عسل گل‌ های وحشی، به اندازه میوه‌ها و سبزیجات آنتی‌اکسیدان دارند. طبق اشاره‌ای که کردیم، آنتی‌اکسیدان‌ها به محافظت از بدن در برابر آسیب‌های سلولی ناشی از رادیکال‌های آزاد کمک می‌کنند.

اما رادیکال‌های آزاد دقیقا چه می‌کنند؟ آنها باعث تسریع روند پیری می‌شوند و در ضمن، تجربه نشان داده‌است که می‌توانند نقشی مهم را در بروز بیماری‌های مزمنی مانند سرطان و بیماری‌های قلبی ایفا کنند. اما تحقیقات نشان داده‌اند که ترکیبات آنتی‌اکسیدانی عسل که پولی‌فنول نام‌دارند، در محافظت از بدن در مقابل تعداد زیادی از شرایط بد ناشی از اکسیداسیون، تاثیرات ضد التهابی بسیار مفیدی دارند.

عسل خام و طبیعی که مستقیما از دست زنبوردار، به دست شما داده می‌شود، گرده زنبور و تکه‌‌های بره‌موم در خود دارد که فواید بیشتری به بدن ارائه می‌کنند. یک مطالعه در سال 2017 توصیه کرده‌است که عسل خام می‌تواند از دستگاه تنفس، دستگاه گوارش، قلب و عروق و سیستم عصبی محافظت کند و حتی در درمان سرطان نیز نقش آفرینی کند.

آقای زنبوردار امیدوار است که مشتریانش عسل را فقط برای لذت‌بردن از طعم بهشتی آن و تقویت بدن خود نوش جان کنند و هیچگاه نیاز به درمان نداشته باشند.

تاثیر عسل بر تقویت سیستم ایمنی بدن

تقویت سیستم ایمنی بدن با عسل نه تنها به صورت مستقیم انجام می‌شود، بلکه معجزه تولید شده توسط زنبور عسل ملکه و سربازانش، یک معجون تقویت سیستم ایمنی بدن با قابلیت‌های فراوان است که حتی به صورت غیر مسقیم نیز نقش خود را در تقویت سیستم ایمنی بدن بازی می‌کند. یک عسل تقویت کننده سیستم ایمنی که به صورت طبیعی تولید شده و مستقیم از زنبورستان به خانه شما آمده‌است، به شکل‌های غیرمستقیم زیر، به سلامت شما خدمت می‌کند:

تولید انرژی

ورزش کردن یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت سیستم ایمنی است اما نیاز به انرژی دارد. یکی از انرژی‌زا ترین خوراکی‌های طبیعی، عسل خام است. هر قاشق غذاخوری عسل 17 گرم کربوهیدرات دارد؛ ماده‌ای که از آن به عنوان سوخت اصلی بدن یاد می‌شود. بدین ترتیب عسل یک انرژی‌زاء سریع و صد در صد طبیعی است که هنگام نیاز می‌توانید روی آن حسابی ویژه باز کنید.

این بخش از مقاله بهترین مکان برای گفتن نکته‌ای جالب است. فقط قبل از خواندن آن نوک انگشت خود را به عسل آغشته کنید. خواهیم گفت چرا.

نکته این است که عسل قند خون را در یک سطح ثابت نگه می‌دارد. قند، شکر و دیگر شیرین کننده‌هایی که در نوشیدنی‌های انرژی‌زا بسیار وجود دارند، منجر به افزایش سریع قندخون می‌شوند. اما عسل با اینکه از همه آنها شیرین‌تر است، هیچگاه باعث افزایش قند خون نخواهد شد که این موضوع نیز به نوبه خود شگفت انگیز است. آیا طعم عسل را حس نمی‌کنید؟ بله! زیرا انگشت شگفتی خود را که هم‌اکنون به دهان گرفته‌اید، قبلا به عسل آغشته کرده بودید. نوش جان 😊🍯

خواب بهتر با عسل طبیعی

در مقاله معرفی سیستم ایمنی بدن، گفتیم که خوابیدن یکی از راه‌های تقویت این سیستم است و بدن بزرگسالان حداقل 7 ساعت به خواب احتیاج دارد. مغز برای اینکه بتواند این مدت را به صورت ثابت در خواب بماند، نیاز به سوخت دارد. سوخت اصلی‌ای که مغز برای خواب از آن استفاده می‌کند، یک قند ترکیبی است که گلیکوژن نامیده می‌شود و منبع آن کبد است.

اگر کبد در طول شب نتواند به مقدار لازم گلیکوژن تولید کند، مغز دچار آشفتگی می‌شود و نتیجه آن، بروز اختلالات خواب است. مصرف یک قاشق عسل طبیعی قبل از خواب، ذخایر گلیکوژن در کبد را افزایش می‌دهد و خوابی آسوده و آرام را برای شما به ارمغان می‌آورد. بنابراین عسل با تاثیر مثبتی که بر روی خواب و درمان اختلالات آن می‌گذارد، باعث تقویت سیستم ایمنی خواهد شد.

خواص عسل برای تقویت سیستم ایمنی بدن

چرا تقویت سیستم ایمنی بدن با عسل انقدر مورد توجه است؟ شیرین ترین محصول طبیعت، غنی از مواد معدنی مانند آهن، کلسیم و منیزیم است. عسل طبیعی خام، بسیاری از ویژگی‌های درمانی که در داروهای شیمیایی موجود هستند را در خود جای داده‌است.

علاوه بر مواد معدنی، عسل سرشار از ویژگی‌های آنتی‌باکتریال است که از بدن در مقابل باکتری و قارچ محافظت کرده و ایمنی روده را نیز تضمین می‌کند.

درمورد جایگزینی عسل با شکر و قند‌های مضر به عنوان شیرین کننده، هیچ شکی وجود ندارد. عسل نه تنها از شکر شیرین‌تر است و نه تنها شیرینی آن از شیرینی شکر بسیار لذتبخش‌تر است، بلکه با این جایگزینی، ضرر مطلق را به نفع مطلق تبدیل خواهید کرد.

چگونه عسل را به رژیم غذایی خود اضافه کنیم؟

برای تقویت فوق العاده سیستم ایمنی بدن، عسل را هم می‌توان به تنهایی مصرف کرد و هم می‌توان آن‌را با شیر، چای، چای سبز و دمنوش زعفران ترکیب کرد. بزرگترین اساتید نویسندگی دنیا نیز با هیچ جمله‌ای نمی‌توانند لذت نوشیدن یک شربت زعفران خنک که با عسل شیرین شده‌است، آن‌هم بعد از یک روز کاری گرم در دل تابستان یا سر سفره افطار را توصیف کنند.

شما نیز بعد از امتحان این نوشیدنی، به توصیف آن قادر نخواهید بود و به دوستان خود خواهید گفت: باید خودت امتحان کنی.

تقویت سیستم ایمنی بدن با عسل و زعفران


منابع:

 


 

سوالات متداول

برای مطالعه پاسخ هر سوال، روی آن کلیک نموده یا آن را لمس فرمایید.

این موضوع از دیرباز مورد توجه اساطیر طب دنیا و امروز، مورد توجه بزرگان علم پزشکی قرار دارد. دو نمونه از نظر اساطیر طب را در مقاله بازتاب داده‌ایم و همچنین، مطالبی که به تایید علم امروز رسیده‌اند نیز منبع اصلی نگارش کل مقاله هستند.

پرسش این سوال نشان‌دهنده هوش بالای شما مخاطب عزیز است. عسل طبیعی یا همان عسل خام، تنها عسلی مورد تایید آقای زنبوردار برای خواص درمانی است. در این مورد مطالب و توضیحات کاملی در مقاله نوشته‌ایم.

عسل هم به صورت مستقیم و هم به صورت غیرمستقیم باعث تقویت سیستم ایمنی ما می‌شود. در تقویت مستقیم، عسل با فعالیت‌های آنتی اکسیدانی مانع از آسیب‌های سلولی می‌شود و در تقویت غیر مسقتیم، باعث بهبود علمکرد‌هایی می‌شود که نتیجه آن تقویت سیستم ایمنی است؛ مثلا خوردن یک قاشق عسل قبل از ورود به تخت، خواب آرام و حداقل 7 ساعته را که از شرایط اصلی عملکرد صحیح سیستم ایمنی است، بهبود می‌بخشد.

سیستم ایمنی مجموعه‌ای از سلول‌ها، اندام‌ها و… است که از ما در برابر بیماری‎‌ها و آلودگی‌ها محافظت می‌کند. از سیستم ایمنی بدن به عنوان ارتش دفاعی نیز یاد می‌شود. برای آشنایی کامل با این سیستم، به مقاله زیر مراجعه فرمایید.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*