فروشگاه عسل آقای زنبوردار
No products in the cart.

خواص درمانی و فواید ژل رویال

ژل رویال

خواص درمانی و فواید ژل رویال

بعضی از مردم از ژل رویال، به عنوان دارو استفاده میکنند، اما مهم این است که آن را با گرده گل و زهر زنبور عسل اشتباه نگیرید چون اینها، کاملا با هم متفاوت هستند در این بخش از سایت آقای زنبوردار چند مورد مهم از خواص درمانی این ژل را برای شما آورده ایم.
ژل رویال چیست

۱٫ تقویت سیستم ایمنی و خنثی کردن واکنش های حساسیتی

بر اساس نتایج آزمایشی منتشر شده در سال ۲۰۰۱، از مجله international Immun opharmacology، ژل رویال میتواند، به تقویت سیستم ایمنی کمک کند، در این تست، واکنش هیستامین به آلرژن ها فورا سرکوب شد و نشان داد که امکان اینکه ژل رویال بتواند به کاهش علائم آلرژی فصلی کمک کند، وجود دارد با این حال، هنوز هم تحقیقات بیشتری برای تایید خواص ضد حساسیت ژل رویال لازم است.

۲٫ کمک کردن به بیماری آلزایمر بال ژل رویال

تحقیقات اخیر، نشان میدهد که ژل رویال میتواند حافظه کوتاه مدت را تقویت کند، زیرا ثابت شده است که به طور کلی روی عملکرد اعصاب، نقش تقویتی دارد میدانیم که بیماری آلزایمر، یعنی اختلالات حافظه و یادگیری، برای همین آزمایش برای بررسی تاثیر ژله رویال روی یادگیری و حافظه در نهاد تحقیقات بیومدیک پیشرفته، مطرح شد. از آنجایی که بافت مغز، اسیدهای چرب اشباع نشده زیادی در خود دارد،که به ویژه در برابر حمله رادیکال های آزاد ضعیف اند، مواد آنتی اکسیدان موجود در ژل رویال میتواند نقش مهمی در درمان و پیشگیری بیماریهای مختل کننده اعصاب داشته باشد.

ژل رویال برای آلزایمر

۳٫ حاوی پرو بیوتیک های مفید می باشد

ژل رویال، منبع مهم بیفدو باکتری است، که باکتری های مفید در حفظ سلامت مسیر گوارشی هستند مطالعات بالینی دیگری مانند ضد سرطان بودنوو افزایش ایمنی را نیز به وجود بیفدو باکتری ها در مسیر گوارش ربط داده اند. ترکیب ویژه آن، میتواند به رشد، فعالیت و پایداری بیفدو باکتری های درون محصولات لبنی تخمیر شده، کمک کند.

۴٫ ژل رویال تسکین دهنده عوارض و مشکلات یائسگی و پس از یائسگی

پژوهش ها، نشان میدهد که خوردن ژل رویال، میتواند عوارض یائسگی را کاهش دهد و احساس سلامتی را در زنان یائسه بهبود بخشد ترکیبی از ژل رویال، روغن پامچال، دامیانا و جنسینگ هم میتواند عوارض یائسگی را کم کند.

ژل رویال

۵٫ افزایش سطح کلاژن سازی، برای داشتن پوست بهتر با ژل رویال

آزمایشات انجام شده توسط گروه علوم پزشکی شرق و غرب دانشگاه کیونگ هی، گزارش می دهد که ژل رویال، چروک های پوستی ناشی از اشعه ماوراء بنفش B را تنظیم میکند این تاثیرات ضد پیری روی پوست، با تعیین محتوای کلاژن و ضخامت اپیدرمی بافت پوست اندازه گیری شدند. درجه پرو کلاژن نوع ۱، در مواردی که رژیم غذایی آنها، یک درصد از ژل رویال داشت، افزایش پیدا کرد، این نتایج مشخص میکند که ژل رویال، میتواند با افزایش تولید کلاژن، از پوست، در برابر پیری زودرس محافظت کند.
ژل رویال برای پوست

۶٫ ژل رویال مناسب برای درمان پوکی استخوان

گروه ارتوپد و ترو ماتولوژی دانشکده پزشکی دانشگاه اروسیوس ترکیه، تاثیر ژل رویال و گرده گل را، روی کاهش از بین رفتن استخوان ها به دلیل پوکی استخوان، بررسی کردند تراکم مواد معدنی استخوان را اندازه گیری کردند، از بافت ها نمونه برداشتند و نمونه های خون را برای آزمایش جمع آوری کردند، با تصویر برداری از همه این ها در میکروسکوپ الکترونی، میتوان میزان کلسیم و فسفات استخوان ها را مشخص کرد.
تفاوت های آشکار، بین نمونه های یافت شده که سلامت بیشتر استخوان های ستون فقرات و قسمت بالایی استخوان ران در گروه های مصرف کننده ژله رویال و گرده گل را نشان میدهد زیرا فیزیک کلسیم و فسفات در بافت استخوانی در این نمونه ها بیشتر بود.

۷٫ ژل رویال موثر در کمک به درمان زخم ها

سالهاست که عسل، به عنوان کمکی در درمان زخم ها شناخته شده است؛ تحقیقات، نشان میدهد که ژل رویال نیز فایده های قابل توجهی در درمان زخم دارد. در آزمایشی در سال ۲۰۱۰، زخمی بلافاصله با ژل رویال به غلظت های مختلف رسید و تا ۴۸ ساعت تحت درمان قرار گرفت.
همینطور کوچ یاخته ( فرایندی پایه ای، در رشد و نگهداشت جانداران) با اندازه گیری بسته شدن حاشیه های زخم، مورد بررسی قرار گرفت؛ کوچ یاخته های فیبروبلاست، پس از گذشت ۲۴ ساعت از ایجاد زخم،شروع شد و درمان ژل رویال به طور قابل توجهی ،سرعت آن را بالا برد. فیبرو بلاست، سلولی در بافت بهم پیوسته است، که کلاژن و فیبرهای دیگر تولید میکند و باعث تعادل چربی های متنوع موجود در فرایند درمان زخم میشوند.
درمان زخم با ژل رویال

۸٫ بهبودی ناباروری در میان مردان با ژل رویال

نتایج تحقیقات منتشر شده در مجله داروهای گیاهی ابن سینا، فواید ژل رویال روی پارامترهای اسپرم، درجه تستوسترون و مالون دی آلدئید در موش را ارزیابی شد و همچنین تعداد اسپرم، میزان تحرک، زنده بودن، تکامل و بی نقصی DNA آنها، در این آزمایش آنالیز شدند نتایج، نشان دادند که درمان توسط ژل رویال میتواند ناباروری جنس نر را بهبود ببخشد.

۹٫ ژل رویال کاهش دهنده ناراحتی و مشکلات غشا مخاطی

تحقیقات، نشان میدهد که ژل رویال میتواند به بیماران تحت پرتو درمانی و شیمی درمانی کمک کند و همینطور با استفاده از آن به صورت دهانشویه، میتوان موکوزیت دهان را بهبود ببخشد که این تاثیر به خاطر خواص ضد التهابی و یا آنتی اکسیدانی آن است.

۱۰٫ ژل رویال مناسب برای درمان دیابت

در یک آزمایش، با افراد راندوم، چهل بیمار مبتلا به دیابت نوع ۲، موظف به خوردن روزانه ده گرم ژل رویال یا یک عدد قرص پلاسیبو به صورت ناشتا شدند با اینکه اثرات فوری نبودند، و پژوهش های بیشتری در این مورد نیاز است، تغییراتی در درجه گلوکز خون صورت گرفت، که میتواند برای دیابت نوع ۲ مفید باشد یعنی، این ماده میتواند یک درمانگر طبیعی برای دیابت باشد.

ژل رویال برای دیابت

۱۱٫ ژل رویال برای افزایش طول عمر

مصرف مداوم ژل رویال خالص سبب افزایش قدرت سیستم ایمنی و افزایش طول عمر می گردد. برای مصرف ژل رویال بصورت مداوم پس از ۳ ماه مصرف یک دوره ۱ ماهه این ژل را قطع کرده و بعد از این مدت دوباره مصرف کنید .

۱۲٫ ژل رویال مناسب برای درمان بیماری های عصبی

ژل رویال حاوی ویتامین هایی مانند B Complex ، هورمون های طبیعی، مواد معدنی، اسید فولیک و برخی اسید های چرب است و بر روی مغز و سیستم عصبی اثر مثبت دارد و سبب کاهش دردهای میگرن، درمان افسردگی، کاهش استرس و بی خوابی های شبانه ، بهبود ضعف اعصاب، اختلالات روانی می شود .

۱۳٫ ژل رویال کاهش دهنده کلسترول خون

ژل رویال با افزایش سوخت و ساز چربی ، کلسترول را کاهش می دهد.

۱۴٫ ژل رویال کاهش کم خونی

مصرف ژل رویال با افزایش سطح تستوسترون سبب افزایش گلبول های قرمز و کاهش کم خونی می شود.

۱۵٫ ژل رویال کاهش دهنده عوارض شیمی درمانی

عوارض جانبی درمان سرطان و شیمی درمانی، زخم های دردناک و زخم های دهانی است . مصرف ژل رویال سبب بهبود زخم های دهان و کاهش زمان بهبودی خواهد شد.

۱۶٫ ژل رویال جلوگیری کننده از تصلب شرائین

با افزایش سن و افزایش کلسترول خون در سرخرگهای قلب انسداد ایجاد می شود . (HAD10) موجود در ژل رویال با کاهش ذخیره کلسترول در دیواره سرخرگ باعث کاهش فشار خون شده و از تصلب شرائین پیشگیری می کند .

۱۷٫ ژل رویال و خشکی چشم

مصرف ژل رویال سبب افزایش ترشح اشک شده و برای درمان خشکی مزمن چشم عالی است .

سایر خواص درمانی و فواید ژل رویال

 •  بهبود خستگی مفرط
 •  درمان لک
 • بهبود کک و مک
 •  تعادل هورمونی
 •  درمان آسم
 •  کنترل وزن
 • درمان انواع آرتریت
 •  درمان سوء تغذیه

ژل رویال و عسل

ژل رویال یا عسل، هر دو، قرن ها است برای دلایل مشابه و یا حتی مختلف مصرف میشوند؛ ژل رویال، به طور معمول به عنوان مکمل های مغذی استفاده میشوند و همه ما میدانیم که عسل به عنوان یک شیرین کننده طبیعی و خوشمزه برای چای صبحانه و یا هر زمانی از روز استفاده میشود و برای سلامتی نیز بسیار مفید میباشد. در اینجا یک راهنمای سریع وجود دارد، که ممکن است به شما کمک کند تا بهترین استفاده را بر اساس نیاز هایتان از این ژل انجام دهید.
ژل رویال، یک ترشح پروتئینی است که از غدد هیپو فار لکس و فک پایینی زنبور عسل کارگر خارج میشود.
تنها غذایی که در طول عمر ملکه به او داده میشود و همچنین همه لاروهای کوچک در سه روز اول پس از، تخم درآمدن با ژل رویال تغذیه میشوند.
این ماده، دارای ویژگی های مختلف بیولوژیکی مفید برای سلامت انسان است. مانند؛ فعالیت های آنتی اکسیدانی، اثرات ضد باکتری، افزایش ایمنی، پشتیبانی از سیستم ایمنی، اثرات آنتی بیوتیک و….
اما عسل خام ۱۰۰ درصد، پردازش نشده و طبیعی و پاک هستند که تمام آنزیم ها، گرده ها، ژل رویال، ویتامین های…. مختلف، مواد معدنی و کربو هیدرات ها را در خود حفظ میکند.
ژل رویال
عسل، برای موارد زیر شناخته شده است:
 • شیرین کننده طبیعی
 • موثر در کاهش وزن
 • کمک کننده تنظیم انسولین
 • خواص ضد التهابی
 • قدرت آنتی باکتریال برای پوست
 • درمان گلو درد
 • مقاوم در برابر آلرژن های محلی
 • خواص آنتی اکسیدانی
 • مناسب برای درمان زخم ها و ….

ژل رویال و عسل

علاوه بر این، ژل رویال زنبور عسل، به دلیل خواص محافظتی که دارد، دارای تاریخچه طولانی در داروهای طبیعی انسان است؛ به طور کلی، اکثرا شامل اسیدهای چرب میباشند، که تقریبا همه آنها اسیدهای چرب آزاد هستند. بیشتر اسیدهای چرب ژل رویال، اسیدهای چرب زنجیره میانی هستند و لیپیدها، به عنوان داروهای پیشگیرانه و تقویت کننده، مورد استفاده قرار میگیرند.
انواع ژل رویال و نکاتی در مورد استفاده از آن
طعم ژل رویال، معمولا خشک، گس و کمی تلخ است و اثر آن در دهان باقی میماند گاهی ممکن است، به خاطر دوز کمی از زهر زنبور عسل نیز باشد. که حالت بی حسی به زبان و دهان میدهد به همین دلیل افرادی که حساسیت به زهر زنبور دارند،باید از مصرف این ژل اجتناب کنند؛ استفاده ی تنها نصف قاشق چای خوری از آن به صورت روزانه کافی است. این ژل ها را، هم میتوانید از داروخانه ها تهیه کنید اما اگر میبینید که مصرف بالایی ندارید، خشک شده آن را تهیه کنید، تا بتوانید برای مدت طولانی در خانه نگهداری کنید.
توجه داشته باشید، که وقتی از آن قرص و کپسول میسازند، مواد دیگری نیز اضافه میکنند، پس در هنگام مصرف، حتما روی آن را بخوانید اگر از ژل رویال خشک نشده استفاده میکنید، حتما آن را فریز کنید، زیرا برای مدت طولانی تری نسبت به یخچال، میتوان آن را نگهداشت.

چه کسانی نباید ژل رویال مصرف کنند !

 • اگر سرطان سینه دارید، از مصرف این ژل خودداری کنید، زیرا میتواند رشد سلول های سرطانی را افزایش دهد.
 • اگر از داروهای ضد انعقاد خون یا هر گونه داروی مشابهی استفاده میکنید یا حامله و شیرده هستید، حتما قبل از مصرف آن با پزشک خود مشورت کنید.
 • دوز مناسب این ژل، به فاکتور های زیادی بستگی دارد مانند:سن مصرف کننده، سلامتی و شرایط دیگر.
 • در حال حاضر اطلاعات علمی کامل و مناسبی درباره دوز بندی این ژل وجود ندارد فقط به خاطر داشته باشید، که هر محصول طبیعی همیشه مفید و بی خطر نیست، بنابراین دانستن دوز بندی آن، ضروری است.
0
دیدگاه‌های نوشته

*
*