شماره تلفن02532930808
آدرس ایمیلmrzanboordar@gmail.com
فروشگاه عسل آقای زنبوردار
No products in the cart.

معجزه‌ای که در اختیارتان است: 2 معجون تقویت سیستم ایمنی بدن

خرید معجون تقویت سیستم ایمنی بدن از زنبوردار

آنچه در این مقاله می‌خوانید

نه، نه! به هیچ وجه اشتباه نمی‌کنید. درست خواندید. این مقاله درمورد معجزه‌ای نوشته شده‌است که توسط آقای زنبوردار به عنوان معجون تقویت سیستم ایمنی بدن ارائه می‌شود و حتی خداوند هم در کتاب مقدس خود، قرآن، به آن اشاره کرده و می‌فرماید:

﴿ در آن درمان است؛ برای مردم. ﴾ نحل – 69

فرموده خداوند در آیه 69 سوره نحل، حکایت از محصولات تولید شده توسط زنبورعسل دارد و این مقاله، حکایت از دو فرآورده اصلی آن یعنی بره موم و ژل رویال (شاه انگبین). آقای زنبوردار با هدف سپاسگذاری از وفاداری و حمایت مشتریان خود، برای آنها بسته تقویت سیستم ایمنی را آماده کرده‌است. ژل رویال و بره موم دو رکن اصلی این بسته هستند که هر کدام در قالب یک معجون معجزه‌آسا تقدیم خواهند شد. اما چرا بره موم و چرا ژل رویال؟ در این مطلب خواهیم گفت که چرا آقای زنبوردار این دو فرآورده را بهترین ماده برای تولید معجون تقویت سیستم ایمنی بدن می‌داند و آن را به مشتریان خود عرضه می‌دارد. در کنار ما باشید.

بره موم

معجون اول: بره موم و عسل

معجون بره موم و عسل یکی از محصولات آقای زنبوردار است که در پک تقویت سیستم ایمنی بدن، عرضه می‌گردد. محتویات این معجون همانطور که از نام آن پیداست، توسط عسل و بره موم تشکیل می‌شود. این ترکیب یک معجون مقوی برای تقویت سیستم ایمنی بدن است که علاوه بر داشتن طبع گرم، با انواع عفونت‌ها نیز مبارزه می‌کند و همچنین خواص آنتی‌اکسیدانی عسل نیز از آسیب‌های سلولی جلوگیری می‌کند.

به قول پزشکان، پیشگیری بهتر از درمان است. اجازه می‌خواهم یک نکته نیز من اضافه کنم: پیشگیری نه تنها بهتر، بلکه آسان‌تر و همچنین شیرین‌تر از درمان است. عسل یک پیشگیری کننده خوشمزه است که شما را از تلخی دارو و درد سوزن بی‌نیاز خواهد کرد.

ما در مورد تقویت سیستم ایمنی بدن با عسل، به طور مفصل صحبت کرده‌ایم که با کلیک بر روی لینک عسلی رنگ این سطر، می‌توانید آن‌را مطالعه بفرمایید. اما بیایید کمی در مورد بره موم صحبت کنیم. چرا آقای زنبوردار بره موم را در بسته تقویت سیستم ایمنی خود قرار داده‌است؟

بره موم؛ اولین مجعزه استفاده شده در معجون تقویت سیستم ایمنی بدن

همزمان با افزایش بیماری‌هایی که به سیستم ایمنی بدن مربوط هستند، بیماریی‌های از جمله آلرژی‌ها، دیابت نوع 1، روماتیسم‌های مفصلی و…، واکسن‌ها، دارو‌ها و عوامل مهم دیگری که برای تقویت سیستم ایمنی بدن به کار می‌رفتند در دنیا بسیار مهم شده‌اند. بهترین، بی‌عوارض ترین و خوشمزه‌ترین عامل در میان آنها معجون تقویت سیستم ایمنی است که توسط آقای زنبوردار در دو نوع عرضه می‌شود. یکی از آنها معجون بره موم و عسل است که در این بخش از مقاله در مورد آن صحبت می‌کنیم. دیگری، معجون ژل رویال یا همان شاه انگبین است که نیمه دوم مقاله به آن اختصاص دارد.

بره موم به علت ویژگی‌های بی‌شمار بیولوژیکی و دارویی خود، به موضوع مورد علاقه و مورد تمرکز محققین در طی قرن‌های اخیر تبدیل شده‌است.

زنبورهای عسل برای تولید بره‌موم به طور فعال درحال جمع‌آوری شیره‌هایی هستند که از زخم‌های گیاهان تراوش‌می‌شود. ترکیب شیمایی بره‌موم بسیار پیچیده و موجب شگفتی شیمی‌دانان است. این ماده را بیش از 600 عنصر تشکیل می‌دهند که شاید نوشتن اسامی علمی آنها خارج از حوصله مخاطبین گرامی باشد. اما این تعداد از عناصر تشکیل دهنده موجب شده‌است تنوع در انواع بره‌موم‌ها زیاد باشد و هر قسمتی از دنیا بره موم مخصوص خودش را داشته باشد. با این‌حال تحقیقات روی این موضوع اتفاق نظر دارند که خواص دارویی و بیولوژیکی بره‌موم به خاطر این است که همه انواع آن دارای مقادیر بسیار زیادی از عناصری به نام فلانوئید هستند.

خواص بره موم در تعدیل سیستم ایمنی

خواص بره موم در تعدیل سیستم ایمنی، باعث شده‌است که این ماده، مکمل یا حتی جایگزین داروهای شیمیایی در درمان انواع اختلالات سیستم ایمنی در نظر گرفته شود.

بره موم

یک مطالعه که تاثیرات بره‌موم بر روی تعدیل سیستم ایمنی را آزمایش می‌کرد، شگفتی‌هایی را نمایان کرد که با استفاده از نتایج آن مطالعه، به آسانی می‌توان توضیح داد که چرا ار بره‌موم در التهاب‌های حاد، مزمن و بسیاری دیگر از بیماری‌ها از جمله بیماری‌های مرتبط با سیستم ایمنی استفاده می‌شود.

در این مطالعه، عمر مفید موش‌هایی که مورد آزمایش قرار گرفته بودند افزایش یافت. همچنین، بار ویروس‌های سرکوب کننده سیستم ایمنی در جوجه‌هایی که به این ویروس‌ها مبتلا بودند کاهش یافت. نتیجه حاصل شده از این تحقیق به خوبی اهمیت بره‌موم را در مبارزه با بیماری‌های ویروسی که سیستم ایمنی بدن مسئول مبارزه با آنهاست، آشکار می‌سازد. این یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که اولین معجون تقویت سیستم ایمنی بدن (معجون اختصاصی آقای زنبوردار) از عسل و بره‌موم ساخته شده‌است.

مطالعات ثابت کرده‌اند که وقتی بره‌موم به عنوان مکمل واکسن استفاده می‌شود، شاخص محافظتی خود را افزایش می‌دهد و اتفاقات زیر را در بدن رقم می‌زند:

 • فعالیت‌های فاگوسیتیک بیشتری ارائه می‌کند.
 • چگالی آنتی‌بادی‌ها (از اجزاء اصلی سیستم ایمنی) را بالاتر برده و ایمنی مخاطی پایدارتری ایجاد می‌کند.
 • پاسخ سلولی را افزایش می‌دهد.
 • لنفوسیت‌ (یکی دیگر از اجزاء اصلی سیستم ایمنی) های محیطی را تقویت می‌کند.
 • و بسیاری دیگر از پیشتیبانی‌های قدرتمند که از سیستم ایمنی و بدن به عمل می‌آورد.

خرید بره موم از زنبوردار

بر اساس مطالعاتی دیگر، ثابت شد که بره موم سیستم دفاعی میزبان و اصلاح کننده‌های بیولوژیکی پاسخ ایمنی را تقویت می‌کند. بره موم با طوفانی از واکنش‌های شیمایی که در بدن به راه می‌اندازد، غلظت بسیاری از انواع سلول‌های ایمنی را در خون بالا می‌برد.

در جمع بندی مطالب مرتبط با بره موم، می‌توان مجددا یادآوری کرد که این ماده مکمل و حتی جایگزین بسیار مناسبی برای داروهای تقویت کننده سیستم ایمنی است و به مصرف‌کننده خود نوید یک سیستم ایمنی موثرتر می‌دهد. البته این به شرطی است که واکنش ایمنی بدن به علت ابتلا به یک آلودگی خاص یا شرایط خاص پاتولوژیک به خطر نیفتاده باشد. استفاده از بره موم در اولین معجون تقویت کننده سیستم ایمنی بدن که در بسته تقویت سیستم ایمنی (بسته اختصاصی آقای زنبوردار) هدف پیشگیرانه دارد و آرزوی قلبی آقای زنبوردار این است که مشتریانش یک پیشگیری خوشمزه را تجربه کنند، نه درمانی که همراه با طعم تلخ دارو باشد.

جهان همچنان به تحقیقات خود روی بره‌موم ادامه می‌دهد و هر روز پرده‌های بیشتری را از شگفتی این ماده، نه فقط در زمینه تقویت سیستم ایمنی بلکه در مورد تمام خواص آن کنار می‌زند. اما در مورد آنچه به این مقاله مرتبط بود، مختصری از مطالب را به مفیدترین شکل ممکن خدمتتان بیان کردیم و حالا زمان آن رسیده‌است که معجون دوم را معرفی کنیم.

معجون دوم: ژل رویال (شاه انگبین، ژل انگبین)

دومین معجون تقویت سیستم ایمنی بدن که توسط آقای زنبوردار ارائه می‌شود، از ژل انگبین ساخته شده‌است.

همانا که باشد مرا دستگیر

خداوند تاج و لوا و سریر


خداوند جوی و می و انگبین

همان چشمه شیر و ماء معین

"حکیم ابوالقاسم فردوسی"
ژل رویال

هدف از تولید معجون تقویت سیستم ایمنی بدن با ژل رویال

علاوه بر تاثیر ژل رویال بر سیستم ایمنی، 6 دلیل دیگر وجود دارد که آن را به یک معجزه دارویی تبدیل می‌کند و آقای زنبوردار را قانع می‌سازد که این ماده بیشترین فایده را برای مشتریان او خواهد داشت. البته ما در طول تحقیقات خود به شگفتی‌های زیادی رسیدیم و این شگفتی‌ها را در طول مقالات متععد به نظر مخاطبین عزیزمان خواهیم رساند. اما در این مقاله به 6 تا از مهم‌ترین دلایل بسنده کردیم تا شما عزیزان در کمترین زمان ممکن، مفیدترین اطلاعات را دریافت فرمایید.

این 6 دلیل عبارتند از:

1- غنی از مواد مغذی است

شاه انگبین از آب، کربوهیدرات، پروتئین و چربی تشکیل شده‌است. ترکیب دقیق و اصلی شیمایی ژل رویال ناشناخته است. اما تصور می‌شود که اثرات مثبت آن روی سلامتی در نتیجه وجود اسید‌های چرب سالم و اسیدهای پروتئینی آن است. آنها شامل 9 گلیکوپروتئین هستند که مجموعشان پروتئین شاه انگبین نامیده می‌شوند و همچین 2 اسید که به نام‌های زیر شناخته می‌شوند:

 1. ترانس-10-هیدروکسی-2-دسئونیک
 2. 10-هیدروکسیدکانوئیک

همچنین حاوی تعداد زیادی از ویتامین‌های “ب” و ضمنا مواد معدنی کمیاب است. با این‌حال ترکیب مواد مغذی در انواع مختلف ژل رویال به شکل قابل توجهی متنوع است. برخی از ویتامین‌های اصلی موجود در ژل انگبین که ما را مجاب به ساخت معجون تقویت سیستم ایمنی بدن کردند، عبارتند از:

 • تیامین (ب 1)
 • ریبوفلاوین (ب 2)
 • پانتوتنیک اسید (ب 5)
 • پیریدوکسین (ب 6)
 • نیاسین (ب 3)
 • فولیک اسید (ب 9)
 • اینوسیتول (ب 8)
 • بیوتین (ب 7)

این مواد مغذی می‌توانند دلیل اصلی بالا بودن پتانسیل سلامتی در ژل رویال باشد که از نظر محققین، نیاز به تحقیق بیشتری روی این ماده احساس می‌شود.

2- می‌تواند آنتی اکسیدان و ضد التهاب باشد

طیف گسترده‌ای از محققین ادعا می‌کنند که شاه انگبین التهاب و اکسیداتیو استرس را کاهش می‌دهد.

اکسیداتیو استرس به حالتی گفته می‌شود که در آن، سلول‌های بدن مورد حمله رادیکال‌های آزاد سمی قرار می‌گیرند و دچار آسیب دیدگی سلولی می‌شوند. فعالیت آنتی اکسیدانی عسل و ژل انگبین، از این حالت جلوگیری می‌کند.

در آزمایش‌ها و مطالعات متعددی آمینو اسیدهای خاص، اسید‌های چرب و ترکیب‌های فنولیک در شاه انگبین یافت شدند که به نظر می‌رسد اثر قوی آنتی اکسیدانی داشته باشند. به علاوه، مطالعات متعدد دیگری نیز نشان داده‌اند که مواد شیمیایی پیش التهابی که از سلول‌های ایمنی آزاد می‌شوند، توسط ژل رویال کاهش یافته است.

البته این نتایج امیدوار کننده، نیاز به داده‌های بیشتری دارند تا محققین با اطمینان قطعی اعلام کنند که ژل رویال التهاب را درمان می‌کند.

3- کاهش ریسک حمله قلبی از طریق کنترل کلسترول

هم تحقیق روی حیوانات و هم تحقیق روی انسان‌، نشان داده‌اند که شاه انگبین می‌تواند اثر مثبتی روی سطوح کلسترول بگذارد و در نتیجه، خطر حمله قلبی را کاهش دهد.

اگرچه مکانیزم دقیق این اتفاق هنوز آشکار نیست، اما احتمال می‌دهند که پروتئین‌های خاص شاه انگبین دلیل اصلی کاهش کلسترول هستند.

یک تحقیق 12 هفته‌ای روی خرگوش‌هایی که طی این مدت با ژل رویال تغذیه می‌شدند، به پژوهشگران نشان داد که سطح کلی کلسترول و همچنین سطح کلسترول‌های بد آنها، به ترتیب 23 و 28 درصد کاهش یافتند.

در تحقیقی مشابه روی انسان که یک ماه به طول انجامید، نشان داده شد که سطح کلی کلسترول و همچنین سطح کلسترول‌های بد افراد به ترتیب 4 و 11 درصد کاهش داشته‌اند. افرادی که در این آزمایش شرکت کردند، در طول آزمایش هر روز فقط 3 گرم ژل رویال دریافت کردند.

با وجود این نتایج امیدوار کننده، همچنان جای تحقیق بیشتری در زمینه خواص ژل رویال برای سلامتی قلب وجود دارد. آقای زنبوردار که در تحقیقات خود برای تولید معجون تقویت سیستم ایمنی بدن، به نتایج جالبی رسیده است، برای انجام مطالعات بیشتر آماده همکاری با آزمیشگاه‌ها، دانشگاه‌های علوم پزشکی و پژوهشگران ایران زمین است.

4- پروتئین‌های خاص ژل انگبین می‌توانند فشار خون را پایین بیاورند

ژل رویال می‌تواند با پایین آوردن فشار خون، از قلب و دستگاه گردش خون محافظت کند.

مطالعات زیادی نشان دادند که پروتئین‌های خاص ژل رویال سلول‌های ماهیچه‌های صاف را درون رگ‌ها و شریان‌ها ریلکس کرده و فشار خون را پایین می‌آورند.

تحقیق جدیدی نیز اخیرا روی حیوانات انجام شده‌است که آشکار کرد تعذیه با ترکیبی از ژل رویال و دیگر فرآورده‌های زنبورعسل، فشار خون را به شکل قابل توجهی کاهش داد. به هر حال، اینکه ژل رویال دقیقا چه نقشی ایفا کرد هنوز مشخص نیست.

نکته جالب این است که علم امروز با تمام پیشرفتی که امروز کرده‌است، هنوز دقیقا سر از کار ژل رویال در نیاورده است و همین موضوع کافیست تا بتوانیم خواص شاه انگبین را “معجزه” قلمداد کنیم.

5- قند خون را کاهش می‌دهد

ژل رویال همچنین می‌تواند قند خون و حساسیت به انسولین را با کاهش اکسیداتیو استرس و التهابات، کنترل کند.

یک تحقیق کوچک 6 ماهه روی انسان نشان داد افراد سالمی که هر روز با ژل رویال تغذیه شدند، میزان قند خون آنها 20 درصد کاهش یافت.

6- عوارض پیری را کاهش می‌دهد

ژل انگبین می‌تواند به چندین طریق روند پیری را به تاخیر بیاندازد.

چند مطالعه، افزایش طول عمر و بهبود عملکرد شناختی را در موش‌هایی که ژل رویال را از طریق دهان خود دریافت کرده بودند، نشان دادند.

علاوه بر این، ژل رویال در تولید برخی از محصولات بهداشتی مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد تا مصرف کننده، پوست جوان‌تری داشته باشد.

تحقیقات دیگری روی حیوانات، ثابت کرده‌اند که شاه انگبین می‌تواند باعث افزایش تولید کلاژن شود که از پوست، در مقابل آسیب‌های پوستی ناشی از امواج UV که بسیار رایج است، محافظت می‌کند.

البته در این زمینه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است تا اثرات مصرف موضعی و خوراکی ژل رویال برای پوست واضح‌تر شود.

خواص ژل انگبین برای سیستم ایمنی

علاوه بر تمام خواصی که گفته شد، ژل رویال به ویژه خواص بسیاری برای تقویت سیستم ایمنی دارد و به همین خاطر است که آقای زنبوردار برای ساخت دومین معجون تقویت سیستم ایمنی بدن، از آن استفاده کرده است.

شاه انگبین می‌تواند واکنش ایمنی طبیعی بدن به باکتری‌ها و ویروس‌های بیگانه را بهبود بخشد.

ام آر جی پی‌ها و اسید‌های چرب موجود در شاه انگبین، کاملا به خاطر فعالیت‌های آنتی‌باکتریال خود معروف هستند. فعالیت‌هایی که احتمال آلودگی را کاهش می‌دهند و عملکرد ایمنی را بهبود می‌بخشند.

سخن پایانی

اطلاعات و داده‌هایی که آقای زنبوردار این مقاله را بر پایه آنها نگارش کرده‌است، مملو از اصطلاحات علمی و پیچیده است. به همین دلیل، مطالب تا حد امکان ساده‌سازی شده و از بیان اصطلاحات پیچیده و (احتمالا) کسل کننده علمی پرهیز شده‌است تا مخاطب عام، به راحتی و با مطالعه متنی جذاب، از علم روز بهره‌مند گردد.

لطفا با هم‌رسانی این مطلب با دوستانتان، آنها را نیز دعوت به بالابردن سطح علمی خود فرمایید.

منابع

 • منابع آفلاین:
 1. کتاب: فرآورده‌های زنبور عسل؛ دکتر شهرام دادگستر؛ نشر پژوهش، چاپ 1396
 2. کتاب: عسل درمانی؛ مرتضی علی‌آقایی، سیدحسین میرنظامی؛ نشر آبیژ، چاپ 1384
 3. کتاب: بره موم دارویی طبیعی از کندوی زنبور عسل؛ جیمز فارنلی؛ ترجمه مهندس سیدمظاهر سیدی، دکتر سید محمدباقر فرشینه عدل؛ نشر نصوح، چاپ 1388
 4. دانستنی‌های محصولات زنبورعسل؛ مهندس محمد رفاهی؛ نشر مؤسسه ضریح آفتاب مشهد، چاپ 1399
 • منابع آنلاین:
 1. کلیه اطلاعات، نتایج مطالعات و تحقیقات، آمارها و… به صورت اختصاصی برای این مقاله و توسط آقای زنبوردار، از مقالات علمی منتشر شده در کتابخانه ملی دارو، تحت نظارت مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی ایالات متحده به نشانی www.ncbi.nlm.nih.gov جمع آوری و ترجمه شده‌اند.
 2. منبع عکس‌های مورد استفاده در این مقاله وبسایت www.istockphoto.com است.

سوالات متداول

برای مطالعه پاسخ هر سوال، روی آن کلیک یا آن را لمس فرمایید.

بره موم یکی از فرآورده‌های زنبورعسل است که معجزات درمانی خود را بارها به اثبات رسانده. ما طی مطالعاتی و تحقیقاتی که روی این ماده داشتیم، با یررسی نتایج به دست آمده توسط محققین به این نتیجه رسیدیم که بره موم، سیستم ایمنی مشتریانمان را به شکل معجزه آسایی تقویت خواهد کرد.

می‌توانید این اطلاعات را در بدنه مقاله مطالعه فرمایید.

معجون تقویت سیستم ایمنی بدن (اختصاصی آقای زنبوردار) که با استفاده از بره موم و عسل تهیه شده‌است، در بسته تقویت سیستم ایمنی آقای زنبوردار ارائه می‌شود. با خرید این محصول علاوه بر این معجون، 3 محصول شگفت انگیز دیگر را نیز در اختیار خواهید داشت.

شاه انگبین یا همان ژل رویال نیز همانند بره موم، معجرات درمانی خود را به اثبات رسانده است و آقای زنبوردار لازم دید که معجون شگفت انگیز دیگری با استفاده از این ماده را تولید و به مشتریان خود تقدیم کند تا به عنوان یک سلاح خوشمزه، در جنگ با عوامل بیمار کننده میل نمایند.

این معجون نیز در بسته تقویت سیستم ایمنی آقای زنبودار، به همراه معجون بره موم – عسل و 2 محصول شگفت انگیز دیگر ارائه می‌شود.

2
دیدگاه‌های نوشته

*
*

  سحر 1401-03-10 پاسخ

  سلام آیا خوردن عسل در فصل سرما برای پیشگیری از سرماخوردگی تاثیر دارد؟
  با تشکر از مطالب آموزشی خوبتان

   ابوالفضل اوشی 1401-03-13 پاسخ

   سلام و درود
   بله. عسل سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و به نبرد با ویروس‌ سرماخوردگی می‌فرستد.
   همچنین، عسل به علت اثرات ضد التهابی خود یکی از بهترین ماده‌های غذایی برای درمان سرفه‌های ناشی از سرما خوردگی است.